Aktuality

Stanovisko majiteľa koňa k liečbe na Klinike koní UVLF v Košiciach

Stanovisko majiteľa koňa k liečbe na Klinike koní UVLF v Košiciach

Majúc na mysli konzekvencie medializácie prípadu liečby mojej kobyly, popísané v periodikách Šarm a Korzár, by som rád k veci poskytol zásadné stanovisko ako majiteľ pacienta.

Liečbu oka vrátane operačných zákrokov  a hospitalizáciu na Klinike koní UVLF vnímam a vždy som vnímal ako dve úplne odlišné veci.

Zmena stravnej jednotky.

Vážená akademická obec, vážení zamestnanci,
vážení študenti,

na základe zmeny stravného zo zákona o cestovných náhradách, sa mení stravná jednotka pre zamestnancov z 3,50 na 3,60 €.

Príspevok zamestnanca na stravné sa nemení - 0,92 € (rozdiel z ceny stravného je hradený zo sociálneho fondu).

Dobrovoľníci revitalizovali náš jazdecký areál

Dobrovoľnícke centrum Košíc pod vedením jeho riaditeľa  Martina Ištvana zorganizovalo v sobotu 9. júna 2018 v rámci Košickej dobrovoľníckej jari 2018  v Jazdeckom areáli UVLF v Košiciach 1. fázu opravy tribún.  Centrum pripravilo toto podujatie v spolupráci s UVLF v Košiciach, Mestskými lesmi a Mestom Košice. Dobrovoľníci v horúcom slnečnom počasí čistili tribúnu pre divákov od hrdze a následne natierali farbou.

Naša univerzita medzi ocenenými

Súčasťou každoročných osláv spojených s Dňom mesta Košice je aj odovzdávanie mestských ocenení. Dňa 7. mája 2018 bola  v sále historickej radnice v Košiciach, kde sa  uskutočnilo slávnostné odovzdávanie najvyšších mestských ocenení, zastúpená aj Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.  Okrem siedmich jednotlivcov si Cenu mesta Košice prevzali aj zástupcovia troch ocenených kolektívov, medzi ktorými bol Jazdecký oddiel TJ Slávia UVLF. Cenu za jazdecký oddiel ktorý si v tomto roku pripomína 60.

Call for applications for ESR positions within MANNA project

Call for applications for 11 Early Stage Researcher positions (PhD positions) within the European Joint Doctorate in Molecular Animal Nutrition (MANNA) is now open

MANNA is a Marie-Skłodowska Curie Innovative Training Network funded by the European Commission under the Horizon 2020 Programme. 

The eligibility criteria and submission rules can be found on the project website: www.phd4manna.eu

Univerzita otvorila unikátne Centrum klinických zručností

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach vo štvrtok 12. apríla 2018 otvorila  nové, unikátne pracovisko –  Centrum klinických zručností. Jeho slávnostné otvorenie sa začalo  v aule univerzity, kde rektorka Dr. h. c. prof. MVDr. Jana Mojžišová, PhD.,  predstavila hlavné myšlienky projektu od vzniku idey po jeho realizáciu, a MVDr. Mária Kuricová, PhD., odborná pracovníčka centra, vysvetlila prítomným pozvaným hosťom, zamestnancom a študentom význam projektu pre prípravu budúcich veterinárnych lekárov a náplň práce CKZ.

Prednáška o základoch fyzioterapie a rehabilitácie psov

Vážení zamestnanci, vážení študenti,

oznamujeme Vám, že dňa 12.04.2018 ( štvrtok ) o 1500 hod. sa uskutoční prednáška  Assist. Prof. Zorana Vrbanaca, DVM, PhD, CCRP, European Veterinary Specialist in Veterinary Sports Medicine and Rehabilitation, DECVSMR, DACVSMR o základoch fyzioterapie a rehabilitácie psov.

Prednáška sa bude konať v priestoroch cvičebni v Pavilóne 40 ( Univerzitná veterinárna nemocnica ), na druhom poschodí.

Oznam Kliniky malých zvierat o zmene ordinačných hodín počas sviatkov.

KMZ bude v období od 18.12.2017 do 2.1.2017 vrátane fungovať podľa nasledovných ordinačných hodín:

-          V dňoch pracovného pokoja a sviatkov bude služba na KMZ zabezpečená veterinárnym lekárom od 8,00 – 12,00 hod. V čase od 12,00 – 8,00 bude pohotovostná služba zabezpečená veterinárnym lekárom po telefóne.

Stránky